При контролираната овариална хиперстимулация има два типа протокола, като кой протокол ще се използва е решение, което вашия лекар ще вземе.
Използва се камера за наблюдение на взаимодействието между гаметите и тяхното развитие.
Препоръчваме и да обърнете внимание на програмата „Споделен риск„, която е друга интересна възможност.
Многоплодна бременност. Ин витро увеличава риска от раждане на близнаци при трансфер на повече от един ембрион в матката.
В повечето ислямски страни обаче инвитро оплождането е разрешено, с изключение на донорството.
Интрацитоплазменото инжектиране на сперматозоиди е особено подходящо за бащи, страдащи от недостатъчно производство на сперматозоиди и/или намалена подвижност.
Цената е същата както при рутинната процедура. Това не оскъпява процедурата. Методът има за цел да намали разходите на пациента и на обществото за инвитро лечение като цяло. Като подчертавам – това няма негативен ефект върху целия протокол за стимулация. Стимулацията се контролира от специалиста и няма риск да има проблем. Ако обаче специалистът има някаква притеснения в изследванията или пациентът има някакви притеснения, той може да дойде много по-рано преди завършване на самата стимулация. В нашето предварително проучване за желанието на хората за използване на този нов протокол една немалка част предпочитат така наречения click here хибриден метод – смисъл да започнат по този начин и на по-ранен етап да се видят с лекуващия лекар. Протколът го позволява – няма грешка, ако по-рано се отиде за ултразвуков преглед. От друга страна въпросът е този нов проткол как лесно може от пациентите да бъде реализиран.
Потвърдих, че разрешавам обработката на личните ми данни при посочените условия и че съм прочел и съм съгласен с Информация за защита на личните данни.
Другият популярен метод за изкуствено оплождане е ИКСИ (Интра-цитоплазмено инжектиране на сперматозоид в яйцеклетка).
Тестът за оценка на сперматозоидите се използва, за да се определи дали сперматозоидите на бащата са отговорни за това, че пречат на жената да забременее.
Синдром на яйчникова хиперстимулация. Хормоните, използвани за предизвикване на овулация, може да предизвикат т.нар. овариален хиперстимулационен синдром, който типично трае около седмица и се изразява в подуване и болки в корема, гадене, повръщане и диария.
Родилни дефекти. Възрастта на майката е основният рисков фактор за появата на родилни дефекти, независимо от начина на зачеване.
при мъже с лоши резултати, получени след анализ на спермата
След това оплодените яйцеклетки (зиготи) се връщат в матката на пациентката с намерение here да се постигне успешна бременност.